Menu
Archiwum
2003-09-14 / Wręczenie Nagród im. Grzegorza Palki

Prezydent Częstochowy wręczał w niedzielę Samorządowe Oskary - Nagrody im. Grzegorza Palki. Uroczystość miała miejsce w Muzeum im. Jana Pawła II w Warszawie (Galeria Janiny i Zbigniewa Porczyńskich).

Nagroda im. Grzegorza Palki, nadawana jest przez Ligę Krajową za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego, dla uhonorowania jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego Grzegorza Palkę pierwszego prezydenta miasta Łodzi w III Rzeczypospolitej.

Nagrody:

Działalność w dziedzinie „Ogólnopaństwowej”:

Nagrodę otrzymał Grzegorz Bierecki – Prezes Krajowej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej za przywrócenie tradycji spółdzielczości kredytowej i działań na rzecz samorządności i samoorganizacji w sferze finansów.

Działalność w dziedzinie „Samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym”.

Piotr Uszok – prezydent Katowic, Prezydent Unii Metropolii Polskich, współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego – za wybitne zasługi dla umacniania pozycji ogólnopolskich organizacji samorządowych oraz skuteczne zarządzanie stolicą aglomeracji górnośląskiej.

Ludwik Węgrzyn - prezes Zarządu Związków Powiatów Polskich, starosta Bocheński – za poświęcenie dla rozwoju samorządności, szczególnie na obszarach wiejskich oraz uzyskania większej samorządności przez samorządy w Polsce.

W dziedzinie „Działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym”.

Kazimierz Jaworski – wójt gminy Chmielnik, za inicjowanie wielu przedsięwzięć aktywizujących obszary wiejskie w zakresie inwestycji i spraw społecznych.

Stanisław Ożóg – starosta rzeszowski, wiceprzewodniczący Związku Powiatów Polskich – za doskonałą organizację współpracy społeczności lokalnych na poziomie samorządu powiatowego.

Kapituła Nagrody przyznała także wyróżnienia:

Marianowi Kachniarzowi – staroście kamiennogórskiemu za działalność naukową i wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w zakresie zarządzania w samorządzie terytorialnym.

Janowi Marciniakowi – wójtowi, w latach 1990-2002, gminy Miechowa w powiecie gnieźnieńskim – za zaangażowanie w budowanie gminy wysokorozwiniętej, posiadającej silną tożsamość lokalną,

Edwardowi Olszewskiemu – wicestaroście powiatu bełchatowskiego, za integrację środowisk lokalnych, za inicjowanie organizacji uroczystych obchodów dnia samorządu terytorialnego,

Marcinowi Pawlakowi – burmistrzowi miasta i gminy Dobczyce, za działanie na rzecz pobudzenia rozwoju gospodarczego i przeciwdziałanie bezrobociu,

Marianowi Treli – burmistrzowi miasta i gminy Wilanowice, za szczególną dbałość o dziedzictwo kulturowe.

Uroczystości uświetnił występ Katarzyny Suskiej-Zagórskiej oraz pianisty Macieja Zagórskiego.

2002-11-12 / Podziękowanie dla mieszkańców Częstochowy

Drodzy Mieszkańcy Częstochowy,

Z głębi serca dziękuję wszystkim, którzy obdarzyli mnie swoim zaufaniem i oddali na mnie głos w wyborach w ubiegłą niedzielę. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i zobowiązanie. Dziękuję także tym, którzy wzięli udział w wyborach i głosowali na mojego kontrkandydata. Wszyscy Państwo, biorąc udział w wyborach daliście dowód, że zależy Wam na sprawach naszego miasta.
Pragnę zapewnić, że nie będę szczędził wysiłków, aby jak najlepiej Państwu służyć i rozwiązywać wszystkie najważniejsze problemy Częstochowy.


Z wyrazami szacunku
Tadeusz Wrona